top of page

Mitinge Briuselyje dalyvaus ir LPPS atstovai

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos atstovai išvyko į Briuselį, kuriame rytoj į mitingą susirinks pareigūnus ir valstybės tarnautojus bei kitus biudžetinio sektoriaus darbuotojus atstovaujančios profesinės sąjungos iš įvairių Europos Sąjungos valstybių. Mitinge dalyvaus ir Lietuvos policijos profesinės sąjungos  tarybos nariai - Roma Katinienė, Aušra Mickevičienė, Agnė Šidlauskienė, Tadas Mažutis, Agnė Greblikaite ir Gintaras Kerševicius.Mitingo tikslas – atkreipti Europos parlamento, Europos komisijos bei nacionalinių parlamentų dėmesį į grėsmes, kurias kelia grįžimas prie labai griežto taupymo. Mitingą organizuojančios profesinės sąjungos teigia, kad tai  ne padės, o kaip tik nugramzdins Europos valstybes į krizę ir viešojo sektoriaus stagnaciją.

Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė sako, kad ES formuojama politika ir požiūris į viešąjį sektorių – mokslą, kultūrą, sveikatos apsaugą, viešąjį saugumą – Lietuvoje jau pasiekė dugną. „Visose srityse chaosas, ir nuolat augantis darbuotojų nepasitenkinimas valstybės institucijų nepagarba, požiūriu į jų  labai svarbią misiją valstybėje. Kokybiška ir prieinama sveikatos apsauga, švietimas, saugumo jausmas, orus darbo užmokestis, tai ne privilegijos, o pasitikėjimas ne tik savo valstybe, bet ir visa ES. Todėl susidūrus su krizėmis, negalima taupyti mokytojų, gydytojų, policininkų sąskaita. Jei policijos pareigūnas uždirba šiek tiek daugiau nei minimalus darbo užmokestis, tai yra apgailėtina“,- akcentuoja R. Katinienė.

LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė pabrėžia, kad kiekviena valstybė turi savų grėsmių, tačiau bendrai jas vienija tai, kad taupymai labai skaudžiai atsiliepia iš biudžeto finansuojamoms sritims – pareigūnams, švietimui, sveikatos apsaugai.

 

Rytoj, gruodžio 12 d. , 11 val. mitingo ir eisenos prasidės Place Poelaert, baigsis – 13 val. Jean Rey aikštėje (Briuselis).


Comments


Kitos naujienos

bottom of page