top of page

Sujungus komisariatus – problemos liko

Gegužės 5 dieną Lietuvos policijos profesinės sąjungos biure Kaune, apsilankiusios Kauno skyriaus pirmininkė Lilė Žukaitė ir Rasa Orentienė, išsakė savo padalinio problemas.Nuo 2019 metų vykdytas eksperimentas sujungiant du policijos komisariatus - Centro ir Panemunės, o nuo 2020 m. lapkričio 1 d. sujungus šiuos komisariatus į Nemuno policijos komisariatą, pagrindinių problemų, kurios turėjo būti išspręstos startavus su eksperimentu, taip ir nepavyko išspręsti ir panašu, kad kai kurios iš jų - sujungtų komisariatų darbuotojų tarpusavio bendravimas, darbo organizavimo ir krūvių sulyginimas, pareigybių ir darbo užmokesčio suvienodinimas - liko aktualios.

Šių metų balandžio 12 d. įvykusios atrankos į Nemuno policijos komisariato viršininko pareigas metu, laikinoji vadovė tapo nuolatine, todėl profesinės sąjungos tikisi greitų ir efektyvių sprendimų. Profesinės sąjungos atstovų įvardijamos problemos, kaip tarp 1 ir 2 Veiklos skyrių skirtingi darbo krūviai, ikiteisminio tyrimo ir kitų medžiagų sudėtingumas, kas lemia tyrimų trukmę, skirtingas darbo organizavimas, darbuotojų ne komplektas, nevienodi ar net dvigubi vertinimo standartai, tyrėjų santykiai su prokurorais, kai tyrėjai dėl neetiško elgesio patiria psichologinį stresą, įtampą, turi būti išspręsti kuo skubiau.

Susitikime dalyvavusios tarybos narės R. Katinienė ir A. Greblikaitė, vieningai sutarė, kad būtina artimiausiu metu susitikti su Nemuno policijos komisariato vadove ir darbuotojais, bendrai aptarti profesinės sąjungos lyderių įvardijamas problemas, sutarti dėl jų prioriteto ir terminų, per kuriuos turėtų būti priimti sprendimai, bei kokios pagalbos reikia vadovei.

„Nemuno policijos komisariato atstovių išvardintos problemos egzistuoja ne viename policijos komisariate ar padalinyje. Laiku nesprendžiamos, jos sukuria neigiamą mikroklimatą, mažina darbuotojų lojalumą ir motyvaciją, todėl labai svarbu jų neignoruoti, kartu su vadovais aptarti ar visi vienodai suprantame problemą ir bendrai sutarti dėl darbų, sprendimų“, - sakė Roma Katinienė.

Comments


Kitos naujienos

bottom of page