top of page

NAUJŲ PATIRČIŲ SĖMĖSI NYDERLANDUOSE

  • Writer: policijosps
    policijosps
  • prieš kelias sekundes
  • 2 min. skaitymo

Atnaujinta: prieš 2 valandas

Lietuvos policijos profesinės sąjungos atstovė, Kauno skyriaus tarybos narė Lilė Žukaitė lankėsi Nyderlanduose, Nyderlandų policijos profesinės sąjungos (Dutch Police trade Union ACP) kvietimu, susipažino su minėtos šalies 112 pagalbos tarnybos darbu, lankėsi viešąjį saugumą, tvarką užtikrinančioje Nyderlandų Rytų regiono saugumo organizacijoje. Drauge vyko ir kitų Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos (LTPF) atstovų, taip pat dalyvavo kolegos iš Kroatijos.


Svečius iš Lietuvos priėmė ir svarbius susitikimus organizavo Jacqueline Hirt.

 

Pagrindinis vizito tikslas – dalintis patirtimi, kaip pasiekti bendrus tikslus, kai tenka veikti neramioje Europoje ir esant sudėtingai geopolitinei situacijai.


Lilė Žukaitė pasakojo, kad Nyderlandų nacionalinis pagalbos skambučių centras (Landelijke Meldkamer Samenwerking (toliau - LMS) yra integruota nacionalinė sistema, kuri koordinuoja skubios pagalbos skambučius ir tarnybų reagavimą visoje šalyje. Nyderlanduose veikia 10 LMS valdomų regioninių skambučių centrų. Kiekvienas centras aptarnauja tam tikrą geografinį regioną ir vienija visas pagrindines avarines tarnybas – policiją, greitąją pagalbą, ugniagesių ir kitas. Šie centrai yra tarpusavyje susieti, todėl, jei vienas iš jų neveikia, kitas gali perimti jo funkcijas. Visos LMS dispečerinės veikia pagal vieningus nacionalinius protokolus, užtikrinančius sklandų bendradarbiavimą tarp regionų. Vienoje patalpoje dirba policijos, greitosios medicinos pagalbos ir ugniagesių operatoriai. Tai leidžia iškart nukreipti skambutį ar reagavimo pajėgas pagal poreikį – be vėlavimų ir papildomo sujungimo tarp skirtingų tarnybų. Jei viena dispečerinė patiria techninį sutrikimą arba apkrauta per daug, kita automatiškai perima jos funkcijas. Naudojama geografinė informacinė sistema (GIS), rodanti realiu laiku laisvas pajėgas artimiausioje vietoje. LMS užtikrina, kad operatoriai matytų: skambinančiojo buvimo vietą, galimų pajėgų buvimo vietą, eismo sąlygas ar kliūtis, bet kokią kitą kontekstinę informaciją. Visa tai leidžia priimti greitus ir informuotus sprendimus. „Buvo įdomu palyginti su savo šalies atitinkamos tarnybos darbu, tikimės su kolegoms jau Lietuvoje išanalizuoti, aptarti tarnybų panašumus ir skirtumus, galbūt – teikti naudingų idėjų, siūlymų, ką verta tobulinti, o kas veikia puikiai“, – tvirtino L. Žukaitė.


Antroji delegacijos iš Lietuvos aplankyta institucija – Nyderlandų Rytų regiono saugumo organizacija (PVO Oost-Nederland ), glaudžiai bendradarbiaujanti su vietos valdžios institucijomis, policija ir kitomis saugumo tarnybomis. Jos pagrindinis tikslas – stiprinti viešąją tvarką ir saugumą, vykdant regioninį veiklos koordinavimą bei strateginį planavimą. Šios organizacijos ypatumus, tikslus, veiklos pobūdį svečiams iš Lietuvos ir Kroatijos policijos profesinių sąjungų  bei EPU atskleidė jos vadybininkas Anton Jansen.


PVO Oost-Nederland koordinuoja saugumo politiką ir veiksmus tarp įvairių savivaldybių bei institucijų Rytų Nyderlanduose; dalyvauja rengiant ir įgyvendinant krizių valdymo planus, kad būtų galima kuo efektyviau reaguoti į ekstremalias situacijas. Organizacija inicijuoja ir palaiko prevencines programas, skirtas nusikalstamumo mažinimui ir bendruomenės saugumo stiprinimui. Pagrindiniai PVO Oost-Nederland  tikslai šie:

·  Verslo saugumo stiprinimas. Siekiama padėti verslininkams tapti atsparesniais prieš tokias grėsmes, kaip kibernetiniai nusikaltimai, agresija, šantažas, patalpų neteisėtas naudojimas ar užgrobimas.

·  Prevencinių priemonių kūrimas. Kartu su partneriais siekiama kurti ir diegti priemones, skirtas nusikalstamumo prevencijai.

·  Informacijos sklaida: dalintis žiniomis ir gerąja praktika su kitais regionais, siekiant bendro saugumo visoje šalyje.

Comentarios


Kitos naujienos

bottom of page