top of page

Berlyne vyksta Europos policijos kongresas

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos (LTPF) pirmininkė Loreta Soščekienė ir jos pavaduotoja bei Lietuvos policijos profesinės sąjungos (LPPS) pirmininkė Roma Katinienė balandžio 16-17 dienomis dalyvauja Berlyne vykstančiame „Europos policijos kongrese“.Renginio darbotvarkėje – daugybė dalyvaujančių šalių pareigūnams aktualių klausimų bei temų; net trys specialistams skirti forumai. Kongrese pristatyti 2023 metais kilę ir šiemet tikėtini nelegalios migracijos valdymo iššūkiai bei sprendimo galimybės, nepažeidžiant žmogaus teisių. Taip pat aptarti didesnio visuomenės saugumo ir policijos darbo efektyvumo klausimai, į teisėsaugos darbą integruojant bepiločių orlaivių technologijas.

Kibernetinio saugumo prasme, itin svarbus „Debesų“ platformose esančių duomenų apsaugojimas nuo įsilaužėlių, kadangi minimos platformos gana dažnai tampa nusikaltėlių taikiniu. Bendradarbiavimo galimybes aptarė „Oracle“ debesų verslo ir policijos elektroninių nusikaltimų tyrimo vadovai.

Pirmąją kongreso dieną numatyti debatai pasirengimo Pasauliniam Europos futbolo čempionatui klausimu, mat būtina užtikrinti tiek čempionato dalyvių, tiek ir jo žiūrovų saugumą.Antroji kongreso diena skiriama Europos Sąjungos kovos su terorizmu aptarimui; policijos ateities gairių brėžimui, numatant kovai su nusikalstamumu ir saugumo gerinimui pasitelkti naujausias technologijas. Renginį vainikuoja „Ateities“ prizo įteikimas ir apdovanojimus pelniusių darbų pristatymas.Kongresas baigiamas debatais, kurių tema: „Migracija, integracija ir sienų saugumas“.

Specialistų forumuose aptarti šie svarbiausi klausimai: moterų dalyvavimas vadovaujančiose pareigose; lyderystės iššūkiai kartų kaitos laikais; dirbtinio intelekto pasitelkimas kriminalinės policijos veikloje, kai reikia apdoroti didelį kiekį duomenų; viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimas stiprinant visuomenės saugumą; iššūkiai, kylantys tiriant seksualinės prievartos prieš vaikus atvejus bei išaiškinant nusikaltėlių tinklus; mobiliojo ryšio saugumo gerinimas; G5 naujovės kritiniams scenarijams.Taip pat specialistai aptarė teisėtumo klausimus, susijusius su kanapių vartojimu; vyko forumas apie nusikalstamus klanus, jų struktūrą ir grėsmių scenarijus.

Nepamiršta itin aktuali ir šalių visuomenes jaudinanti tema: „Saugumas –  prieš laisvę“. Tai yra,  kokių rezultatų  galima pasiekti, naudojant vaizdo technologijas kovoje su nusikalstamumu, ir kokios yra teisinės minimų technologijų panaudojimo ribos.  Skirtas dėmesys ir dirbtinio intelekto plėtrai: jo naudai ir piktnaudžiavimo tikimybėms.

Šiemet, be Europos Sąjungos šalių atstovų, ypatingų svečių statusu dalyvauti pakviesti ir Ukrainos teisėsaugos pareigūnų atstovai. Viename iš specialistams skirtų forumų diskutuota konstitucinių struktūrų kūrimo ir jų veiklos užtikrinimo Ukrainoje klausimais.

Comments


Kitos naujienos

bottom of page