top of page

Viltys, jog pareigūnai greit sulauks skiepų - blėsta

Jau rašėme apie tai, kad pareigūnai nesulaukia skiepų nuo Covid-19, o valstybės sąskaita prioritetinių grupių tvarka, pagal Sveikatos apsaugos ministro įsakymą, jie bus skiepijami vieni paskutiniųjų.Dėl pareigūnų skiepijimo Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija raštu kreipėsi į Vyriausybę bei Vidaus reikalų ministeriją.

Išnagrinėjusi LTPF raštą Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė atsakė, jog klausimai dėl prioritetinių visuomenės grupių skiepijimo COVID-19 vakcina yra svarstomi Nepriklausomų ekspertų patariamojoje taryboje ir informavo, jog š. m. sausio 13 d. posėdžiavusi patariamoji taryba, atsižvelgdama į ribotus gaunamus vakcinos kiekius, rekomendavo vakcinaciją vykdyti pradedant nuo asmenų, patiriančių didžiausią mirties nuo COVID-19 riziką. Kitos asmenų grupės į vakcinavimo prioritetų sąrašus yra įtraukiamos priklausomai nuo gautų vakcinų kiekio bei planuojamų karantino atlaisvinimų.

Tuo tarpu vidaus reikalų viceministras Vitalij Dmitrijev informavo, jog š. m. vasario 1 d. vykusiame Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje buvo akcentuotas poreikis spręsti klausimą dėl pareigūnų, vykdančių kontaktines karantino režimo užtikrinimo funkcijas, vakcinavimo aukštesniu prioritetu.

Vidaus reikalų ministerija, įvertinusi tai, kad pareigūnai susiduria su ypač padidėjusia užsikrėtimo COVID-19 liga rizika, kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją, prašydama peržiūrėti skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina prioritetines gyventojų grupes ir perkelti pareigūnus, vykdančius karantino režimo užtikrinimo priemones kontaktiniu būdu ir tarnaujančius Policijos departamente, Valstybės sienos apsaugos tarnyboje, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje bei Viešojo saugumo tarnyboje, į aukštesnę prioritetinę grupę.

Tačiau gauti atsakymai nedžiugina pareigūnų bendruomenės.

Pasak Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkės Romos Katinienės, liūdina tai, jog tikrai svarbūs klausimai sprendžiami „vėžlio žingsniu“.

„Puikiai suprantame, jog valstybės galimybės nėra beribės, visgi pareigūnų skiepijimo klausimas turėjo atsidurti prioritetų sąraše, iškart po to, kai buvo išspręstas medicinos darbuotojų skiepijimo nuo Covid-19 klausimas. Tokiu tempu kaip dabar ieškant būdo, kaip išspręsti šį klausimą, priėmus sprendimą paaiškės, jog jis pavėluotas, neaktualus, o karantinas šalyje seniai pasibaigęs. Blogiausia, kad vėluojant paskiepyti pareigūnus, jie, dėl savo darbo specifikos, labiau rizikuoja užsikrėsti ir virusą parnešti savo artimiesiems“, - sakė Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė.

Comentários


Kitos naujienos

bottom of page