Teismas byloje, kurioje Ukmergės policijos pareigūnui V.Žviniui buvo mesti kaltinimai panaudojus fizinę prievartą prieš sulaikytąjį ir taip viršijus įgaliojimus, nusprendė, jog pareigūnas neperžengė būtinosios ginties ribų. „V. Žvinys turėjo teisę panaudoti fizinę prievartą prieš sulaikytąjį, kuris pats naudojo fizinę prievartą prieš jį. (...) Teismo vertinimu, V. Žvinys neperžengė būtinosios ginties ribų“, – sakė bylą išnagrinėjęs Vilniaus apygardos teismo teisėjas D. Pranka.
„Džiaugiuosi tokiu Vilniaus apygardos teismo sprendimu, niūrioje policijos kasdienybėje švystelėjusiu spindulėliu, suteiksiančiu vilties. Teismo priimtas sprendimas suteikė vilties, kad galbūt ateityje, vertindami įvykio aplinkybes, prokurorai nebus akli ir kurti ir pademonstruos pasitikėjimą valstybei tarnaujančiu policininku. Kai į teisiamųjų suolą pasiunčiamas policijos pareigūnas dėl visiškai kasdieninės darbinės situacijos, kurioje gali atsidurti bet kuris kolega, tokie atvejai griauna bet kokią motyvaciją ir pasitikėjimą teisine sistema. Natūralu, kad kyla klausimų, ar tikrai viskas gerai su mūsų teisine sistema ( atmetant apygardos teismo sprendimą) ir pačia policija, kai policijos pareigūnas, tiesiog atlikęs savo pareigą, pusantrų metų tampomas po teismus, priverstas palikti tarnybą, patirti nemažas išlaidas advokatui ir dabar tik pasidžiaugti, kad neturės sumokėti 1500 Eur Nukentėjusiųjų asmenų fondui bei dar daugiau už sulaikytojo gydymo išlaidas ir išvengs 2 metų laisvės apribojimų“, - sakė Roma Katinienė, Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė.
Anot LPPS pirmininkės, niekas neskaičiuoja ir neįvertins, kiek išgyveno pats pareigūnas ir jo šeima, ir kokia žala padaryta jo reputacijai.
„Ne viena pastarųjų metų istorija, kai teisėsauga rodo visišką nepasitikėjimą policijos pareigūnu, tikrai nedaro policijos sistemos patrauklia. Gaudami šiek tiek didesnį darbo užmokestį nei minimalus, jie rizikuoja ne tik sveikata, gyvybe, bet ir tikimybe, kad vykdydami funkcijas ir saugodami visuomenę gali būti patys būti įtraukti į teisinę mėsmalę, teisiami, ir susidurti su reikalavimu sumokėti tūkstantinius ieškinius. Būtinas pastarųjų įvykių, teismų sprendimų įvertinimas, teisėsaugos institucijų, akademinės bendruomenės ir politikų diskusijos, kur didžiausios problemos ir ką turime pakeisti, kad policininkai tarnyboje jaustųsi saugiau ir būtų tinkamai atstovaujami institucijos, kurioje tarnauja“, – sakė LPPS pirmininkė.
Comments