top of page

Susitikimuose su pareigūnais – nusivylimas ir nepasitikėjimas sistema

Praėjusį ketvirtadienį, lapkričio 9 d., Lietuvos policijos profesinės sąjungos (toliau – LPPS) pirmininkė Roma Katinienė kartu su tarybos nare Agne Greblikaite lankėsi Šiaulių apskrities policijoje, susitiko su darbuotojais.Susitikimo metu R.Katinienė aptarė Vidaus tarnybos statuto projektą, Policijos reformas ir Telšių-Šiaulių aps. VPK vykdomą eksperimentą, planuojamus Pareigūnų valstybinių pensijų įstatymo pakeitimus, 2024 metų finansavimą Policijai bei pareigūnus supažindino su LPPS pozicija šiais aktualiais klausimais, profesinės sąjungos įžvelgiamomis rizikomis. Ilgokai užsitęsusios diskusijos metu, Šiaulių pareigūnai aiškiai išreiškė abejones Seime svarstomam Vidaus tarnybos statuto projektui ir išsakė nepritarimą jam. Analogiškos pareigūnų nuotaikos lydėjo ir kalbant apie policijos reformas bei pensijų įstatymo pakeitimą.

LPPS pirmininkei supažindinus su Vidaus reikalų ministerijos pristatymu apie darbo užmokesčio planuojamą augimą, po Vidaus tarnybos statuto priėmimo, pareigūnai pasigedo skaičiuoklės bei išsakė abejones dėl nuoseklaus darbo užmokesčio augimo ateityje, jei nebus tam skiriama pakankamai finansavimo.

Tarybos narė A.Greblikaitė pastebėjo, kad susitikimo metu buvo juntamas didžiulis pareigūnų nusivylimas sistema, netikėjimas, jog kažkas keisis į gerą, komunikacijos stoka, ir suvokimas, jog tai, kas vyksta – paprasčiausias siekis prastumti projektą, nekreipiant dėmesio į eilinių pareigūnų nuomonę ir pasiūlymus.

Jau kitą dieną, lapkričio 10 d., vykusio pasitarimo, skirto aptarti „Darbo apmokėjimo sistemos gairių" projektą metu LPPS pirmininkė R.Katinienė VRM atstovams perdavė pareigūnų nuotaikas ir abejones bei išsakė poziciją, kad ministerija kartu su Centrinių įstaigų vadovais turėtų daugiau dėmesio skirti Vidaus tarnybos statuto projekto pristatymui, komunikacijai, diskusijai, kad pareigūnų bendruomenei būtų atsakyta į visus iškylančius klausimus, išsklaidytos visos abejonės, kuo greičiau sukurta skaičiuoklė.„Komunikacijos turi būti tiek kiek reikia ir į pareigūnų klausimus turėtų atsakinėti už sprendimus atsakingi asmenys. Esant bendruomenės abejonėms ir nepritarimui, LPPS, nepriklausomai nuo kitų profesinių sąjungų pozicijos, nepritars Vidaus tarnybos statuto projektui“, - sakė R.Katinienė.

LPPS komanda artimiausiu metu planuoja susitikti su savo nariais ir kitose apskrityse, pristatyti VTS projekto aktualiausius pakeitimus, profesinės sąjungos poziciją ir išgirsti narių nuomonę bei sutarti dėl tolimesnių veiksmų.


Comments


Kitos naujienos

bottom of page