top of page

Seimo komitete diskutuota apie Policijos ir VST reformą

Vakar Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje buvo diskutuota Policijos reformos ir Viešojo saugumo tarnybos prijungimo prie jos klausimais. Komiteto tikslas - išklausyti reformos iniciatorius Vidaus reikalų ministeriją, profesinių sąjungų atstovus.

Komiteto posėdyje, be kitų profsąjungų atstovų, dalyvavo ir Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė.Posėdžio trasliacijos įrašas čia: https://www.youtube.com/watch?v=VBpjTyGZBAU

(Žiūrėti nuo 42:20 min.)


Ištraukos iš kelių pasisakymų:


Teisės ekspertas Dainius Žalimas: „Priskyrus VST policijai, bet palikus jei teisę tapti ginkluotųjų pajėgų dalimi, turėtų būti labai aiškiai sureglamentuotos tos nuostatos. Ar tai tikslinga dabar daryti? Tai politinio apsisprendimo klausimas. Kiek pamenu, šitas klausimas nuolat iškildavo ir iškyla dabar vėl. Tai pačios valstybės nuožiūros klausimas, ko ji nori iš Viešojo saugumo tarnybos ir funkcijų tęstinumo. Jeigu mes labiau akcentuojame, kad tai yra Viešojo saugumo tarnyba, retsykiais pasitelkiama specifinėms priemonėms viešojo saugumo poreikiams užtikrinti kaip pagalba policijai, o karo metu vienareikšmiškai priskiriama ginkluotosioms pajėgoms, tada akivaizdu , kad geriau nieko nekeisti, bet jeigu mes ją matome, kaip visų pirma atliekančią policinę funkciją, visas kitas funkcijas labiau paliekant šešėlyje, tuomet galima keisti".


VRM viceministras Vitalij Dmitrijev: „Mes netraktuojame VST prijungimo prie Policijos kaip reorganizacijos, tai yra pavaldumo pakeitimas".

Seimo narys Saulius Skvernelis: „Nuo kada pagrindinė policijos funkcija yra pastatų apsauga? Policija ėjo nuosekliai ir atsisakė šių funkcijų, o dabar jūs norite prie policijos pridėdi vėl pastatų objektų saugojimo funkciją. Ir noriu priminti, kai policija sakė, kad mes kitokiu būdu saugosime pastatus, tai reiškia, kad jie tapo nesaugomi. Prisiminkime teismus, nuėmėte saugojimo funkciją ir nusprendėte „saugoti“ patruliavimo ir techninės pagalbos būdu, tad jeigu jūs taip galvojate saugoti saugomus objektus tokiu pat patruliavimo ir techninės pagalbos būdu, tai turėsime tokią pat situaciją, kaip Izraelyje.

Jeigu kalbame apie vadovavimo problemą, tai nereikia naikinti tarnybos. Ir todėl aš manau, kad žinant geopolitinę situaciją, šitas veiksmas naikinti VST yra nusikalstamas. Tas pats ir su policijos reforma, jūs nesugebate pagrįsti, kas bus geriau perskirsčius ir palikus 5 padalinius".


Seimo narė Dovilė Šakalienė: Pirmiausia reikėtų atskirti policijos reformą ir VST prijungimo klausimus, nes tai labai skirtingi klausimai. Labai keista, kai aukščiau esanti institucija vietoj to, kad priimtų sprendimus dėl efektyvesnės vadybos, nori geriau sumesti į vieną katilą dvi tarnybas ir pasižiūrėti, o gal kažkas susiklijuos.

Žmonėms yra sakoma, kad niekas nepasikeis, net lapelių nereikia, tai jeigu niekas nepasikeis, kam jos reikia? Todėl vietoj gražių pasisakymų galite pateikti konkrečius praktinius sprendimus, skaičius, kurie realiai iliustruotų, kodėl tai daroma, kas pasikeis ir kodėl to negalima padaryti nesumetus VST ir policijos į vieną katilą".


Seimo narys Kęstutis Vilkauskas: „Tas žmonių laikymas už nieką sukelia labai didelį nepasitenkinimą iš visų Lietuvos valstybės institucijų pareigūnų, tuoj ir mus čia gali prijungti prie policijos, ir mes negausime atleidimo lapelių , ir su mumis visiškai nesiskaitys".


Seimo narys Dainius Gaižauskas: „Kada Generalinis komisaras pasako, kad kelio jau atgal nėra, procesai pasileidę, nieko panašaus. Kai darote politinį sprendimą be politinio pritarimo, jūs negirdite pareigūnų profesinių sąjungų, jums nebeįdomu ką jie sako apie pažeistas teises ir kt. Žinoma jūs juos galite ignoruoti, bet politikai labai klauso profesinių sąjungų ir jums siūlyčiau juos išgirsti".


LPPS pirmininkė Roma Katinienė: „Problema yra kaip įgyvendinami pokyčiai. Viešajame sektoriuje nemokame daryti pokyčių, kad ir darbuotojai jaustųsi gerai, kad ir išsaugotume juos, ir numatytume galimas grėsmes ir jų valdymą. Viešojo saugumo tarnybos prijungime prie Policijos matau grėsmes ir policijai tai tikrai nepadės".Opmerkingen


Kitos naujienos

bottom of page