top of page

Pusė milijono – į Vilnių dirbti atvyksiantiems pareigūnams

Šiandien, sausio 24 dieną, Vilniaus miesto savivaldybės Taryba posėdyje patvirtino 2024 metų biudžetą, iš kurio 500 tūkstančių eurų bus skirti į Vilnių dirbti atvyksiančių policijos pareigūnų motyvavimui. Lietuvos policijos profesinės sąjungos (LPPS) pirmininkė Roma Katinienė prieš miesto Tarybos posėdį susitiko su Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos savivaldybėje atstovais ir aptarė vieną opiausių sostinės problemų – didžiulį pareigūnų trūkumą ir priemones, kurios padės pritraukti naujų pajėgumų.Kaip informavo Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos Socialdemokratų frakcijos seniūnas Povilas Pinelis, LSDP frakcija prašė patvirtinti 700 tūkst. eurų paketo skyrimą būsimiems sostinės pareigūnams skyrimą. Buvo skirta šiek tiek mažiau, tačiau pašnekovas įsitikinęs, jog tai nėra pabaiga: naujų ir jau dirbančių pareigūnų skatinimo priemonių bus ieškoma bei skiriama ir ateityje. Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, šiuo metu Vilniui trūksta 412 pareigūnų – tiek yra laisvų etatų.

LPPS pirmininkė R.Katinienė susitikime su LSDP frakcija stebėjosi, kad Vilniuje „per 30 Nepriklausomybės metų niekas, regis, ir nepasikeitė, nebuvo sukurta metodika, kaip apskaičiuoti, kiek realiai, atsižvelgiant į tam tikrus krūvius bei sostinės specifiką, reikia pareigūnų“.

Pasak R.Katinienės, Vilniuje didžiausia problema yra pareigūnų trūkumas ir darbo krūviai, todėl ypatingai svarbu pritraukti pareigūnų, kurie ateitų dirbti į sostinę ir čia liktų.

„Apie tai, kaip geriausia naudoti gaunamą paramą, diskutuosime ir pareigūnų bendruomenėje, ir su jų vadovais,  – teigė LSDP pirmininkė. – Kai kurie pareigūnai, net jei Policijos departamentas paskiria dirbti Vilniuje, pamato, kiek  daug čia darbo, ir išeina“.

Policijos pareigūnai neslepia, kad darbo krūviai Vilniuje kartais ir net dešimtimis  kartų viršija krūvius kituose regionuose.

„Žmonės neatlaiko psichologinės įtampos, –  R.Katinienė nekaltino darbą sostinėje paliekančių kolegų.  –  Jei guli ir keliesi su tomis bylomis ir mintimis apie jas, jei poilsio, reabilitacijos paslaugų trūksta, tai gali į kitą regioną nuvažiuoti ir ten dirbsi kur kas mažesniu krūviu“.Tarpusavio pokalbiuose pareigūnai vieni kitiems ir profesinei sąjungai  atskleidė žiaurią tiesą: „Mes nespėjame; kai reikia pastiprinimo, neretai nesulaukiame pagalbos; čia incidentas vyksta  po incidento. Labai bloga situacija, ir neaišku, kada ta bomba gali sprogti“.

Kaip pareigūnams gali padėti minimi Vilniaus savivaldybės skirti pusė milijono eurų?

R.Katinienė: „Norėtųsi, kad šis ir kiti savivaldybės Tarybos  sprendimai turėtų ilgalaikę perspektyvą, kad ne veltui būtų išmesti pinigai. Pavyzdžiui, geras sprendimas būtų skirti lėšų pradiniam įnašui už paskolą, kai pareigūnas nutaria likti sostinėje ir čia įsigyti būstą. Juk jauni pareigūnai dar nebūna spėję susitaupyti dešimt ar keliolika tūkstančių eurų. O gal derėtų skirti perkamo pigesnio, tuo pačiu prastesnės būklės būsto remontui... Sutartys su naujais, į sostinę atvyksiančiais pareigūnais galėtų būti trišalės: tarp savivaldybės ir pareigūno bei policijos. Kad šios skatinimo priemonės būtų tikslinės ir motyvuotų pareigūną  įsidarbinti ir likti Vilniuje“.

P.Pinelis po sostinės Tarybos posėdžio džiaugėsi, kad LSDP frakcijos pasiūlymas buvo patvirtintas ir minimos lėšos skirtos. Kalba, anot pašnekovo, eina  apie maždaug 10 tūkst. eurų vienam pareigūnui skyrimą. Tai reiškia, kad ši priemonė padėtų į sostinę pritraukti apie 50 pareigūnų. Savivaldybės atstovas tvirtino, jog bus dedamos pastangos užpildyti ir kitus trūkstamus etatus. Svarstoma ir kuo motyvuoti jau dirbančius Vilniuje policininkus, tai galįs būti tiek sveikatos draudimas, tiek kuponai į sporto ar sveikatinimo paslaugas teikiančias įstaigas bei kitos priemonės. Politiko teigimu, dar vyks diskusijos tiek su policijos vadovybe, tiek su pareigūnais ir jų atstovais.

 

Comentários


Kitos naujienos

bottom of page