top of page

Profsąjungos prašo Seimo narių netapti ministerijos bendrininkais silpninant policiją?

Pareigūnai šiandien stebėdami Seimo posėdį iš Seimo balkono, viliasi atkreipti politikų dėmesį ir taip paskatinti juos nepritarti, sistemai nenaudingo ir galinčio paskatinti didelę patirtį turinčius pareigūnus palikti tarnybą, teisės akto – Vidaus tarnybos statuto projekto priėmimui.



Pasak Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkės Romos Katinienės, Vidaus reikalų ministerija nerasdama rimtų argumentų, bet žūtbūt norėdama prastumti šį projektą, kartoja frazę: „ Su profesinėmis sąjungomis susitarta, jos pritarė“.

„Susitikimai aptarti projektą, tokie kokie jie buvo – nėra profesinių sąjungų pritarimas. Jie, mūsų nuomone, buvo inicijuoti dėl ministerijos desperacijos, kai teisės akto priėmimo kelyje atsirado kliūčių. Šiam teisės aktui nepritaria ir pareigūnų bendruomenė, kuri nemato naudos, įžvelgia grėsmių, nesupranta kodėl ketinama mažinti ir taip nedideles pareigūnų socialines garantijas bei naikinti motyvacines priemones. Tuščiai skamba ir ministrės žodžiai apie nuo ateinančių metų staiga į viršų šausiantį policininkų ir kitų pareigūnų atlyginimą. Deja, ministerijos pateikta skaičiuoklė jokio reikšmingo kilimo nepatvirtino. Tad norėtųsi paklausti, ar tikrai, esant tokiam pasipriešinimui ir neatsakytiems klausimams, stumti  Statuto projektą, kuriuo netiki net bendruomenė?“ – sakė R.Katinienė.

Anot LPPS pirmininkės, jei Vidaus tarnybos statutas bus priimtas, pasekmes pajus kiekvienas Lietuvos pilietis, o nesaugumas – didės.

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko Vitalijaus Jagmino nuomone, nuolatinis buldozeris, naudojamas kai nėra svarių argumentų ir kai susiduriama su pasipriešinimu, galimai, žalingiems pokyčiams  – yra tiek įgrisęs, kaip ir Vidaus reikalų ministrės nuolat pabrėžiama sklandžios komunikacijos svarba, kurios iš tiesų tarp pareigūnų ir ministrės nėra.

„Nėra komunikacijos, ji – apsimestinė, nepakankama ir apgailėtina. Kaip ir sumanymas iš aukščiau nuleisti naują Vidaus tarnybos statuto redakciją, jame užprogramavus procesus, kurie skandins ir taip nuo didžiulio darbo krūvio dūstančią sistemą, seniai praradusią patrauklumą. Vidaus tarnybos statuto projekto priėmimas reikš dar didesnį pareigūnų išėjimą iš tarnybos, dar didesnius krūvius likusiems bei mažesnį saugumo jausmą visuomenei ir liūdnas policijos perspektyvas. Vidaus reikalų sistema yra išderinta, nepatraukli, o blogiausia – iliuzinė. Iliuzijas tiek visuomenei, tiek pareigūnams kurpianti ministerija, deja, nesuvokia, o kas bus, kai miražas išsisklaidys ir liksime su realybe – pavėluotais atvykimais į įvykius, perdegusiais policininkais, ir tuščiomis Policijos mokyklos klasėmis?“ – sakė V.Jagminas.

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko Kęstučio Pauliuko nuomone, atrodo, kad VRM tiesiog nesupranta statutinių pareigūnų darbo specifikos ir tarnybos ypatumų.

„Priedas už stažą ir laipsnį – ne privilegijos. Tai kantraus, sąžiningo, sunkaus ir labai pavojingo darbo įvertinimas. Juokinga, kai keičiama tai, kas veikia, kai užtektų tiesiog skirti daugiau lėšų. Todėl keistai skamba grasinimai, kad jeigu Statutas nebus patvirtintas, pareigūnai gaus mažiau. Žinote ką, mažiau jau nėra kur, o 10-20 eurų – nebeišgelbės sistemos. Ir tai nėra priežastis keisti veikiantį, nusistovėjusį teisės aktą“, - sakė K.Pauliukas.

Profesinės sąjungos prašo politikų juos išgirsti, nepritarti Statuto projektui, kad netaptų VRM bendrininkais, prisidėjusiais prie policijos, vidaus reikalų sistemos ir visuomenės saugumo silpnėjimo.

留言


Kitos naujienos

bottom of page