top of page

Profsąjungos diskusijos dėl 2024 m. biudžeto ir papildomo lėšų poreikio policijai tęsiasi

Rugpjūtį Policijos departamente profesinių sąjungų atstovams, taip pat ir Lietuvos policijos profesinei sąjungai buvo pristatytas 2024 metų policijos biudžeto projektas. Policijos departamentas LR Finansų ministerijai ir LR Vidaus reikalų ministerijai pateikė informaciją apie papildomą lėšų poreikį, kuris sudaro 104,6 mln. eurų, o skirta tik 1,8 mln. eurų. Nepritarta papildomų asignavimų skirti darbo užmokesčio didinimui, kaip „sostinės“ priemokos didinimui, darbo užmokesčio piramidės įgyvendinimui bei pagal teisės aktų nuostatas – priedo už tarnybos stažą augimui ir kt.Tai nėra galutiniai skaičiai, Policijos departamento ir profsąjungos atstovų laukia nemažai darbo, siekiant optimalių policijos veiklos finansavimo rezultatų.

Informuojame, kad 2024-2026 m. biudžeto projekto pristatymo metu Policijos departamentas (toliau – PD) pateikė informaciją apie lėšų poreikio padidėjimą, tačiau ne į visus aspektus atsižvelgta. Lyginant su praėjusiais metais policijos veiklai finansuoti skirtais asignavimais, komunaliniams mokesčiams ketinama skirti 3,6 mln. eurų mažiau, o papildomai jų skirti numatyta tik IT priemonėms – kompiuteriams, telefonams. Susitikimo metu diskutuota ir apie papildomą lėšų poreikį naujai priimtiems pareigūnams bei jų stipendijoms, ir apie lėšų poreikį smurto artimoje aplinkoje orderio įgyvendinimui.

Profesinių sąjungų ir PD atstovai aptarė, kad planuojant policijos biudžetą, būtina atsižvelgti į galimas rizikas: dėl infliacijos įtakos didėjančias paslaugų kainas – patalpų valymo, pašto išlaidų, daiktinių įrodymų saugojimo, gabenimo. Taip pat brangsta degalai, areštantų maitinimas ir kita. Būtina nepamiršti, kad daugiau lėšų reikia butpinigiams (kas mėnesį gaunama po 10 naujų prašymų skirti butpinigius). Auga kursantų skaičius, reikalingos lėšos stipendijoms.

R.Katinienė pasitarime iškėlė klausimų apie neeilinius vertinimus, ir kaip Policijos departamento vadovybė planuoja užtikrinti savo deklaruojamos politikos skaidrumą dėl darbo užmokesčio piramidės. „Būtina įsidėmėti, kad nemažos dalies policijos įstaigų eiliniai darbuotojai dar nėra pasiekę 2022 m. remtino koeficiento, o yra vadovų, kurie gyvena ir džiaugiasi jau 2026 m. darbo užmokesčio piramidėje numatytais koeficientais“,- pabrėžė LPPS pirmininkė R.Katinienė. Minėtame pasitarime buvo išsakytas pastebėjimas dėl mainų su kitomis VRM įstaigomis, kai policija iš savo darbo užmokesčio fondo atlieka „mainus“ prekėms ir paslaugoms. R.Katinienė įspėjo, kad šiais metais stebės, jog tokie ydingi procesai nesikartotų, o jiems pasikartojus – reaguos.

Kol kas iš PD aukščiau minėtoms ministerijoms pateikto papildomo lėšų poreikio, kuris sudaro 104,6 mln. eurų, skirta 1,8 mln. eurų. Minimalus poreikis sudarytų 11,2 mln. eurų: 4,5 mln. eurų darbo užmokesčiui; 2,2 mln. eurų socialinėms išmokoms; 4,5 ml. eurų veiklos išlaidoms.

Ketvirtadienį, rugpjūčio 24 dieną, šie klausimai bus aptarti ir LPPS tarybos posėdyje.

Comments


Kitos naujienos

bottom of page