Prieš savaitę vykusiame Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – ir Kauno apsk. VPK) tarnybinių ginčų komisijos posėdyje, priimtas sprendimas panaikinti tarnybinę nuobaudą – papeikimą - Lietuvos policijos profesinės sąjungos nariui, kuri jam buvo paskirta š.m.vasarį.
Tarnybinis patikrinimas pradėtas reaguojant į Kauno apskr. VPK Kėdainių r. PK registruotą pilietės skundą, kuriame dėstomas nepasitenkinimas policijos darbu.
Pareigūno nuomone, atliekant tarnybinį patikrinimą buvo klaidingai įvertinta teisinė situacija dėl nusikalstamos veikos požymių joje buvimo, ir formuluojami nepagrįsti kaltinimai netinkamai vykdžius funkcijas ir teisės aktų reikalavimus. Todėl jis ir kreipėsi į tarnybinų ginčų komisija, kuri, išnagrinėjusi situaciją, tarnybinę nuobaudą pareigūnui panaikino.
Pareigūnui apsiginti padėjo Lietuvos policijos profesinės sąjungos teisininkai ir tarnybinių ginčų komisijoje dalyvaujantys du LPPS atstovai, tarybos narė A.Greblikaitė ir pirmininkė R.Katinienė.
Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė:
„ Kauno AVPK išskirtinai yra beveik vienintelė policijos įstaiga šalyje, kurioje kilę nesutarimai su darbdaviu, dažniausiai dėl tarnybinių nuobaudų paskyrimo, yra sprendžiami tarnybinių ginčų komisijoje. Pozityviai nuteikia tai, kad kreipimasis į ginčų komisiją nėra vien formalumas, o daugeliu atveju pavyksta pasiekti susitarimą pareigūno naudai. Vienas pagrindinių argumentų, kreiptis į tarnybinių ginčų komisiją yra kompromiso paieška ir siekimas susitarti, konflikto, įtampos tarp įstaigos ir pareigūno neeskalavimas. Ne paslaptis, kad nemažai policijos vadovų, į pareigūnų skundą teismui, teisėtai pasinaudojant suteikta teise ginti savo interesus, reaguoja jautriai ir asmeniškai. Pačiam pareigūnui dalyvavimas teisme taip pat sukelia nemažai įtampos, streso. Tuo tarpu tarnybinių ginčų komisijoje atmosfera kitokia, nes pareigūno interesams gali atstovauti tiek atstovas, tiek 50 proc. komisijos sudarantys, įstaigoje veikiančių, profesinių sąjungų deleguoti atstovai. Kauno AVPK daugeliu atvejų pasiekti palankų sprendimą padeda geras socialinis dialogas, bendras noras ginčus spręsti susitarimų būdu, nes kad ir kaip gaila, dėl kai kurių profesinių sąjungų neatsakingumo, profesinės sąjungos neturi balso teisės persvaros. Tenka pripažinti, kad kai kurios Kauno AVPK veikiančios profesinės sąjungos, pavyzdžiui, profesinė sąjunga ‚Sandrauga“, delegavusios narį į tarnybinių ginčų komisiją nėra mūsų partnerės, siekiant apginti pareigūną, nes jų deleguotas atstovas į tarnybinių ginčų komisijos posėdžiuose tiesiog nedalyvauja! Džiaugiuosi, kad neturint balso persvaros, pavyksta pasiekti teigiamų rezultatų, tai sustiprina pareigūno motyvaciją ir pasitikėjimą įstaiga.
Comments