top of page

Profesinė sąjunga: „Ar sustabdys mobingą policijoje priimtas teisės aktas?“

Lietuvos policijos profesinė sąjunga (toliau – ir LPPS), gavusi informacijos apie galimą mobingą viename iš Policijos departamento padalinių, nedelsdama kreipėsi į Policijos Generalinį komisarą Renatą Požėlą.

Pasak Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkės Romos Katinienės, mobingas policijos įstaigoje ar bet kuriame jos padalinyje turi būti laikomas šiurkščiu drausmės pažeidimu, pastebėjus jo apraiškas, nedelsiant privalo būti atliktas tyrimas, o mobingą patyrusiam pareigūnui pasiūlyta psichologinė pagalba.

„Tokie atvejai – signalas įstaigoje, jog kažkurie procesai nėra valdomi ir turi būti imamasi priemonių nedelsiant spręsti problemas,“, - sakė LPPS pirmininkė.

Profesinės sąjungos pirmininkė priminė, jog visai neseniai praėjusių metų gruodžio 21 d. Lietuvos policijos generalinio komisaro įsakymu patvirtintas Smurto ir priekabiavimo prevencijos politikos ir jos įgyvendinimo policijos įstaigose tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) , kurio 8 punkte yra įtvirtintas nebaigtinis sąrašas smurto, priekabiavimo ir nepriimtino elgesio išraiškų, tokių kaip nuolatinė nepagrįsta kritika, sarkazmas, pasikartojančios nepagrįstos pastabos, šaukimas, ignoravimas, šmeižtas, manipuliavimas, viešas žeminimas, apkalbos, noras išjuokti, tyčiojimasis, pasiekimų nuvertinimas, grasinimas panaudoti jėgą, atleisti iš darbo ir kt.

„Į Policijos Generalinį komisarą kreipėmės siekdami, kaip galima greičiau užkirsti kelią bet kokioms mobingo apraiškoms. Reali situacija taip pat leis įsitikinti ar metų pabaigoje patvirtintas, aukščiau minėtas, aprašas, veikia ar tai tėra tik aplinkybių inspiruotas teisinis aktas - formalumas, norint ne iš tiesų spręsti egzistuojančias problemas, bet pasirodyti, jog einama koja kojon su laikmečiu“, - sakė LPPS pirmininkė Roma Katinienė.


Comentários


Kitos naujienos

bottom of page