top of page

Pareigūnams šakos sutartyje vienas svarbiausių - socialinių paslaugų -paketas

Spalio 21 dieną Tauragėje vyko apskritojo stalo diskusija - mokymai „Profesinių sąjungų ir darbdavių bendradarbiavimo modelis vystant socialinį dialogą“, kuriame dalyvavo Tauragės apskrities policijos pareigūnai. Analogiški renginiai jau buvo surengti Klaipėdos ir Kauno apskrities pareigūnams.Pasak Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkės Romos Katinienės, kaip ir renginiuose Klaipėdoje ir Kaune, taip ir Tauragėje, daug dėmesio skirta jau pasibaigusioms deryboms ir Policijos Šakos kolektyvinės sutarties projektui.

Kaip sakė Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė, kadangi, dėl Policijos šakos sutarties, derybos yra baigtos, buvo įdomu palyginti policijos sutarties projektą ir šiuo metu kitose statutinėse įstaigose - Valstybės sienos apsaugos tarnyboje, Bausmių vykdymo sistemoje ir Priešgaisrinėje apsaugos ir gelbėjimo departamente - veikiančias kolektyvines sutartis.Diskusijos–mokymų dalyviams buvo pristatytas profesinės sąjungos parengtas projektas ir galutinis sutarties variantas. Diskutuota, kurios projekto nuostatos yra svarbios ir kuo skiriasi profesinės sąjungos nariai nuo ne narių. Aptarta kodėl sutartyje numatyta daugiau socialinių garantijų nariams. Prioritetiniais klausimai įvardinti šie sutarties projekto punktai:

· suminės darbo laiko apskaitos panaikinimas;

· priedo už papildomas užduotis skyrimas ir reglamentavimas;

· darbuotojų sveikatos patikrinimo ir vykimo į gydymo įstaigą laiko įskaitymas į darbo laiką;

· profesinės sąjungos nario skatinimas, kai jo tarnybinė veikla du kartus iš eilės yra vertinama gerai;

· profesinės sąjungos nariui, auginančiam vieną vaiką iki 8 metų amžiaus, per 3 mėnesius 1 kalendorinės poilsio dienos suteikimas;

· darbuotojų, išdirbusių Policijos įstaigose 10,15,20,25,30 metų, skatinimas;

· materialinės atsakomybės netaikymas, nesant darbuotojo tyčios;

· profesinės sąjungos nariui mokamų atostogų reabilitacijai suteikimas kartą per kalendorinius metus.Diskusijoje dalyvavusieji Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pritarė, kad šakos sutarties projekte numatytos papildomos socialinės garantijos nariams yra motyvuojančios ir skatinančios pareigūnus tapti profesinės sąjungos nariais.

Anot R.Katinienės, bendraujant su profesinės sąjungos nariais Tauragėje ir kitose apskrityse, narių pozicija vienareikšmiška - socialinių paslaugų paketas profsąjungos nariams yra svarbus ir reikalingas.

Comentários


Kitos naujienos

bottom of page