top of page

Pareigūnų profesinės sąjungos tikisi, kad pareigūnams neteks tapti gyvuoju barjeru pasienyje

Pirmieji su Baltarusijos grėsme susiduriantys Lietuvos pareigūnai tikisi, kad politikai adekvačiai įvertins situaciją ir imsis tokių priemonių, kurios padėtų išvengti tiesioginių konfliktų ir pareigūnams nereiks tapti gyvuoju barjeru saugant sieną.




Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė primena, kad pareigūnai jau kelintą savaitę efektyviai atremia Baltarusijos hibridinę ataką, nukreiptą prieš visą Europos Sąjungą. Tačiau grėsmės lygis auga, todėl tikimasi, kad atsakingi politikai įvertins, kokios gali būti pasekmės, jeigu teks jėga sulaikyti tokią žmonių masę, kokia kėsinosi į Lenkiją patekti pirmadienį.


Lietuvos policijos profesinės sąjungos (LPPS) pirmininkės Romos Katinienės teigimu, Lietuvos siena nėra tik Lietuvos – tai ir Europos sąjungos išorės siena. Jos saugumas turi būti užtikrinamas prioritetiškai, visomis įmanomomis priemonėmis. “Tačiau pareigūnai negali tapti fiziniu barjeru gynyboje, pasitelkiant vien žmogiškuosius išteklius. Pastaruosius metus pirmose fronto linijose dirbantys valstybės pareigūnai susidūrė su ne viena krize. Nepaisant sudėtingų situacijų jie atsakingai atlieka savo pareigą, užmerkdami akis nuovargiui – kas kitas, jei ne jie ir kada, jei ne dabar pat. Tačiau tikimės, kad gyvų susirėmimų su agresyviais migrantais pasienyje pavyks išvengti“,- susirūpinimą reiškė R. Katinienė.


Kalbėdama apie pareigūnų saugumo užtikrinimą, ji pabrėžia, kad tik rūpindamasi savo tarnybų sveikata, saugumu, psichologiniu pasirengimu valstybė gali užtikrinti stiprią viešąją tvarką, visuomenės saugumą ir nacionalinę gynybą.


Pasak L. Soščekienės, nuo pirminių Europos komisijos priimtų sprendimų nenorint finansuoti tvorų statybos, situacija gerokai pasikeitė. Įvykiai Lenkijos pasienyje parodė, kad priemonės turi būti vertinamos ir atitinkamai peržiūrėtos, nes nepamatuoti veiksmai ir įtampa pasienyje gali sukelti dar didesnes grėsmes. Pareigūnai turi būti aprūpinti ir pasirengę suvaldyti bet kokias kritines situacijas. „Dabar mes matome daug lūkesčių pareigūnams. Tuo pačiu tikimės, kad tai nėra tik vienpusis ryšys, užduočių delegavimas. Tikimės, kad formuodami 2022 m. biudžetą politikai realiai vertina prioritetus ir skaičiuodami poreikius krašto apsaugai, VRM sistemos pareigūnų nepaliks antraeilėse pozicijose, kaip būdavo iki šiol“,- sako L. Soščekienė.


„Profesinės sąjungos vieningai dirba siekdamos užtikrinti geriausias sąlygas pareigūnų darbui, taigi ir bendrajai visuomenės gerovei. Dirbame išvien su pareigūnais ir su valstybės valdymo institucijomis, politikais, be kurių šių tikslų pasiekti būtų neįmanoma. Suprantame, kad sklandžiam bendradarbiavimui būtini konstruktyvūs santykiai su politikais“, - priduria R. Katinienė.


Lapkričio 17 d. LPPPS kviečia politikus, profesinių sąjungų atstovus ir kitus ekspertus bendram susitikimui. Seime vyksiančioje konferencijoje „Policijos profesinių sąjungų vaidmuo valstybėje. Santykis su politikais - nuo spaudimo iki bendradarbiavimo“ bus analizuojami profesinių sąjungų santykis su politikais sprendžiant krizes ir finasavimo iššūkius.


LTPF pranešimas spaudai


コメント


Kitos naujienos

bottom of page