Lietuvos policijos profesinės sąjungos (LPPS) pirmininkė Roma Katinienė ir LPPS Kauno skyriaus pirmininkas Aleksejus Chraminas susitiko su Lietuvos policijos mokyklos kursantais, įvyko diskusija apie padėtį Vidaus reikalų sistemoje. Būsimiesiems pareigūnams atskleisti „povandeniniai rifai“, ant kurių gali netyčia užplaukti net ir pažangiausias, profesiją iš idėjos pasirinkęs jaunas žmogus.
Taip pat kalbėtasi apie profesinių sąjungų misiją bei apie tapimo nariu naudą dirbantiems policijos sistemoje. Roma Katinienė pabrėžė, kad net ir tas asmuo, kuris elgsis tiksliai pagal studijų (mokymosi) metu įgytas kompetencijas, gali būti nubaustas už jų... praktinį pritaikymą. Kaip vienas pavyzdžių, pateikta LPPS ir žiniasklaidos sutelktų pajėgų dėka jauniems policininkams tik per plauką laimingai pasibaigusi istorija. Ji galėjo virsti baudžiamąja byla ir nieko bloga nepadariusių žmonių teistumu.
Net ir tarnybinis patikrinimas, kuris galiausiai gali baigtis gerai ir policininkas nebus niekuo apkaltintas, kelia stresą, mažina pasitikėjimą savo jėgomis ir institucija. O su tarnybiniais patikrinimais susiduria praktiškai kiekvienas policijos pareigūnas. Dažnai jie net nežino, ką ir kada padarė bloga, nes skųstis tariamai blogu pareigūnų darbu ar elgesiu tapo madinga. LPPS Kauno skyriaus pirmininkas A. Chraminas papasakojo apie darbo policijoje ypatumus. Kai įvykis veja įvykį, kai per dieną tenka vykti į dešimt iškvietimų ar daugiau, vakare paklaustas apie įvykių eiliškumą, dažnas nebegalėtų jų išvardyti. Darbo krūviai policijoje dideli, ypač – sostinėje ir kituose didžiuosiuose miestuose. Kaunas tarp didmiesčių yra maloni išimtis, kur nėra didelio pareigūnų trūkumo. A. Chraminas, kaip pavyzdį, pateikė atvejį, kai pareigūnas buvo informuotas apie būsimą tarnybinį patikrinimą, bet negalėjo suprasti, kas ir kada nutiko, nes jokių konfliktinių situacijų ar įtartinų įvykių tą dieną nebuvo. Taip paaiškėja, kad pareigūnas apskųstas dėl smulkmenos, kuri net įprastame gyvenime būtų nepastebėta ir nevertinama kaip pažeidimas.
Pareigūnai mato, kas vyksta visuomenėje, socialiniuose tinkluose, net Seime, kur toleruojamas aštresnis apsižodžiavimas, sunkiai išprašomas iš Seimo patalpų keikūnas. Niekas nebaudžiamas nei už aštresnį žodį, nei už patyčias. Tuo tarpu policijos pareigūnui taikomi aukštesni elgesio, savitvardos, etikos reikalavimai nei kitoms visuomenės grupėms.
Profesinė sąjunga gina savo narius nuo persekiojimo, mobingo, per griežtų nuobaudų taikymo, o taip – esant situacijoms, kai jau gali prireikti ir gero teisininko pagalbos, ir situacijos sprendimo teisme.
Susitikimo metu būsimieji pareigūnai supažindinti su Lietuvos policijos profesinės sąjungos nariams teikiamomis naudomis ir įvairiomis partnerių nuolaidomis. R. Katinienė ir A. Chraminas atsakė į būsimų pareigūnų užduotus klausimus.
Commenti