top of page

Kaune susitiko Profesinių sąjungų ir Policijos departamento atstovai

Praėjusią savaitę, birželio 8 d., Lietuvos policijos profesinės sąjungos biure Kaune su profesinių sąjungų atstovais ir pareigūnais susitiko Generalinis komisaras Renatas Požėla ir Generalinio komisaro pavaduotojas Saulius Tamulevičius.

Susitikime aptarti NATO viršūnių susitikimo finansavimo, lėšų, skirtų viršvalandžiams, papildomiems darbams apmokėti klausimas. Kalbėta apie tai, kaip buvo sprendžiamas papildomų lėšų skyrimas Eurolygos krepšinio finalinio ketverto renginiams Kaune, dėl kokių priežasčių nebuvo skirta papildomai lėšų viršvalandžiams ir padidėjusiam pareigūnų darbo krūviui apmokėti bei kaip planuojama spręsti šį klausimą ir kompensuoti Kauno pareigūnams, dirbusiems kelis savaitgalius iš eilės.

Nuo liepos 1 d. įsigalios Smurto artimoje aplinkoje apsaugos orderis. Todėl aukščiausiųjų policijos vadovų buvo klausiama, kaip planuojama įgyvendinti šį įstatymą, jei dar nėra parengtas aprašas, kiek papildomai lėšų buvo skirta minėto teisės akto įgyvendinimui - padidėjusioms darbo sąnaudoms, degalams, automobiliams.

Kelti ir Reagavimo padalinių pertvarkos metu neišspręsti klausimai, veiklos padalinių darbo krūvio padidėjimas (ypač didžiuosiuose miestuose) bei priemokų mokėjimas; taip pat – Generalinio komisaro patvirtintos pareigybių skaičiavimo metodikos, svarbius krūvius įtakojančių rodiklių įtraukimo bei Policijos departamento Veiklos analizės ir kontrolės valdybos nekompetencijos.Susitikime teirautasi apie Policijos departamento vadovybės poziciją dėl planuojamos pareigūnų pensijų reformos ir kitais aktualiais klausimais.

Po susitikimo su Policijos departamento vadovais, išgirdus vadovybės poziciją ir įvertinus siūlymus, profesinių sąjungų atstovai bei nariai aptarė situaciją ir nutarė pritarti Generalinio komisaro pasiūlytam darbiniam susitikimo formatui liepos mėnesį, kurio metu ketinama susitarti dėl konkrečių veiksmų ir terminų sprendžiant Reagavimo padalinių pertvarkos metu iškilusias problemas, dėl veiklos padalinių krūvių ir apmokėjimo bei pareigybių skaičiavimo metodikos.

Nepriėmus konkrečių sprendimų liepos mėnesio susitikimo metu, ketinama pradėti protesto akcijas.

Po susitikimo Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė sakė:

„Džiaugiuosi pasiteisinusiu susitikimo formatu, kuriame policijos vadovų ir profesinių sąjungų lyderių derybas galėjo stebėti eiliniai nariai bei įsitraukti į diskusiją. Toks formatas leido iš arčiau pamatyti ar paprasta abiem pusėms pasiekti susitarimą, išgirsti policijos vadovų poziciją kai kuriais labai aktualiais klausimais ir vėliau patiems priimti sprendimą dėl tolimesnių profesinės sąjungos veiksmų. Panašu, kad argumentuotus policijos pareigūnų pasisakymus išgirdo ir policijos vadovai.

Visada siekiame dialogo, bet jau yra pasiekta riba. Kalbamės, padarome namų darbus ir pateikiame pasiūlymus, bet nenoras girdėti motyvuotų pareigūnų siūlymų, Policijos departamento kai kurių padalinių arogancija ir nekompetencija, sprendimų vilkinimas verčia ieškoti kitų priemonių rezultatams pasiekti. Neveikimo ir nesutarimų kaina didelė - psichologinė įtampa, pervargę ir nemotyvuoti pareigūnai, daromos klaidos, atleidimai arba išėjimas iš tarnybos, arba perėjimas į kitas statutines tarnybas.

Dabar kamuolys policijos vadovų rankose”.


Comments


Kitos naujienos

bottom of page