top of page

Europos policijos sąjunga Berlyne brėžia veiklos gaires

Šiandien, 2023 m. spalio 10 dieną, Berlyne vykstančioje Europos policijos sąjungos (European police union), (toliau – EPU) Generalinėje asamblėjoje išrinkta nauja vadovybė, aptarti pareigūnams aktualūs klausimai. Renginyje, kaip Lietuvos policijos pareigūnus vienijančių organizacijų atstovės, dalyvauja Lietuvos policijos profesinės sąjungos (LPPS) pirmininkė Roma Katinienė ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė.Generalinės asamblėjos metu išrinkta nauja EPU vadovybė. Organizacijos pirmininku tapo iki šios dienos laikinai pirmininko pareigas ėjęs Rainer Wendt iš Vokietijos; pirmuoju vicepirmininku tapo Rafal Jankowski iš Lenkijos; antruoju vicepirmininku – Nicolae Cirlan iš Rumunijos, trečiuoju – Michael Dunkel iš Austrijos.

Pasak LPPS pirmininkės R.Katinienės, rinkimų rezultatai džiugina, nes buvo siekiama EPU turėti lyderį iš savo regiono: tai padėtų Europos Sąjungoje ir Europos Komisijoje veiksmingiau spręsti mūsų regiono problemas.

Pirmuoju EPU vicepirmininku išrinktas R.Jankowski yra Lenkijos policijos profesinės sąjungos pirmininkas, o ši organizacija yra antra pagal dydį policijos profesinė sąjunga EPU.R.Katinienė: „Mūsų pozicijos dėl migrantų krizės ir jos sprendimo būdų; dėl pagalbos Ukrainai, aktyvaus darbo su ES ir EK institucijomis, formuojant regionui palankią politiką, sutampa. Labai džiaugiamės, kad šeštadienį R.Jankowski bei lenkų delegacija lankysis Lietuvoje ir susitiks su LPPS lyderiais“.

EPU Generalinėje asamblėjoje šalių atstovai apsikeitė nuomonėmis apie taiką, laisvę, teisingumą bei aptarė saugumui kylančius iššūkius. Susitikimo metu pasidalinta informacija apie žmogiškąjį faktorių policijos veiklos, teisių ir pareigų kontekste. Taip pat pateikti metmenys, planas, kaip pasiekti bendrus tikslus, atsižvelgiant į tai, kad tenka veikti šiuo metu neramioje Europoje.

Berlyne taip pat išdiskutuoti ir priimti bendri sprendimai, padėsiantys pagerinti EPU vienijamų šalių policijos darbo kokybę ir profesinės sąjungos narių profesinę, socialinę ir ekonominę aplinką.
Commentaires


Kitos naujienos

bottom of page